EFT – jak uwalniać emocje i konflikty

Czym jest EFT?

EFT (Emotional Freedom Technique / Techniki Emocjonalnej Wolności) jest bardzo prostą, jednak niezwykle skuteczną metodą pracy z konfliktami. W kilka minut można przy jej pomocy uwolnić emocje, z którymi zmagamy się od lat. Dobrze radzi sobie z emocjami niewiadomego pochodzenia, a nawet bólem fizycznym.

Wzorce i przekonania budowane są na emocjach, zwłaszcza tych silnych. To, jakie decyzje podejmujemy w trakcie stresu lub silnego pobudzenia emocjonalnego, często zostaje zapisane na poziomie podświadomym jako odruch na przyszłość. Jeśli w sytuacji zagrożenia życia podejmę decyzję o ucieczce i dzięki temu przetrwam, mogę być prawie pewien, że za kolejnym razem zachowam się podobnie. Różnica polega jednak na tym, że kolejne reakcje są już odruchowe. Nie zastanawiamy się za każdym razem jak wiązać buty lub jak myje się ręce. Kiedy wsiadam na rower, to właśnie dzięki wzorcom i podświadomości nie muszę za każdym razem uczyć się utrzymywania równowagi.

Jak widać podświadome wzorce i przekonania mają wiele pozytywnych funkcji, jednak nie wszystkie są tak przydatne jak powyższe. Niskie poczucie wartości, przekonanie, że nie nadaję się do zarabiania pieniędzy, czy po prostu lęk przed bliskością pochodzący z dzieciństwa nie jednej osobie uprzykrzyły życie.

Przez pierwsze 5 lat w podświadomości tworzy się większość naszych późniejszych reakcji emocjonalnych, wzorców, przekonań. To właśnie one kreują rzeczywistość, w której żyjemy później. Warto się im przyjrzeć i rozpracować aby zrozumieć dlaczego jesteśmy właśnie w tym miejscu w naszym życiu.

Odnajdując przyczynę konfliktu często zadajemy sobie pytanie „ok… i co teraz?”. Najczęstszą ich przyczyną są zablokowane emocje, których nie umiemy wyrazić lub po prostu nie mamy do tego odpowiednich warunków, bo… „co ludzie powiedzą, tak nie wypada, nie chcę psuć relacji z bliskimi”.

Pod każdym przekonaniem i wzorcem kryją się emocje, które je zaprogramowały. Pracując nad tymi właśnie emocjami możemy zmienić nasze reakcje oraz sposób myślenia, a co za tym idzie, uwolnić się od konfliktów i kryjących się pod nimi chorób.

EFT i Totalna Biologia

Znając te proste zasady i reguły, którymi rządzi się Totalna Biologia oraz Medycyna Germańska możemy w prosty sposób uwolnić się od traum przeszłości, negatywnych i destrukcyjnych wzorców. Jeśli wiem, że przyczyną mojej choroby jest nieustanny lęk o finanse i wiem też kiedy się to zaczęło, pracując przy pomocy EFT mogę w końcu pozbyć się tych przekonań i programów, a w ich miejsce ulokować coś bardziej sprzyjającego. Efektem jest nie tylko powrót do zdrowia, ale przewartościowanie rzeczywistości, w której żyjemy i poprawa jakości życia oraz relacji z ludźmi. Choroba to tylko czubek góry lodowej, a prawdziwe uwolnienie dociera znacznie głębiej.

Jak stosować EFT:

Na poniższym filmie przedstawiam metodę EFT, z którą możecie zacząć pracować już dziś 🙂

Darmowego ebooka na temat EFT można pobrać TUTAJ.

Jeśli chcesz zacząć pracę nad swoimi konfliktami lub potrzebujesz prowadzenia w pracy nad sobą, zapraszam na konsultację indywidualną.

PK

Od kilku lat pracuję metodą Totalnej Biologii. Fascynuje mnie to, jak bardzo jest ona precyzyjna i logiczna oraz jak poprzez zrozumienie przyczyn powstawania chorób i negatywnych wzorców z łatwością można się od nich uwolnić. W tym celu stosuję moją autorską metodę pracy łącząc przede wszystkim Totalną Biologię i Psychogenealogię oraz Medycynę Germańską z EFT, elementami hipnozy, Radykalnego Wybaczania oraz pracy z Wewnętrznym Dzieckiem. Więcej informacji na mój temat w zakładce "o mnie". W celu umówienia się na konsultację, wystarczy wysłać maila na kontakt@totalnabiologia.com.pl

Liczba komentarzy: 2 On EFT – jak uwalniać emocje i konflikty

  • Witam p. Piotrze chcę zapytać co może być przyczyną mojej złości do kobiet konkretnie żony i córki. Mój ojciec jest niepijącym alkoholikiem ja przeszedłem terapię w ośrodku uzależnień niemniej nadal czuję że nie jestem sobą. Brak mi pewności siebie i nie czuję się do końca mężczyzną. Bardzo łatwo wpadam w złość i wyładowuję ją na najbliższych. Proszę o pomoc. Robert.

Dodaj komentarz:

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.